zakład wyrobów metalowych odlewnia metali "sowinex"

zapraszamy do współpracy


Nasza firma

<< powrót

Tradycje naszej odlewni sięgają roku 1926, kiedy to Ludwik Sowiński wraz z synem Marianem Sowińskim założył rodzinną firmę pod nazwą "Zakład Kotlarsko-Mechaniczny, Wodociagowy i Fabryka Armatur", w której produkowano kotły i duże zawory żeliwne.
Rok 1990 był rokiem przełomowym. Wtedy to prawomocni spadkobiercy stali się właścicielami odlewni i zarejestrowali ją pod nazwą Zakład Wyrobów Metalowych - Odlewnia Metali "Sowinex".

Od 1991 roku wykorzystując istniejący potencjał ludzki, doświadczenie, tradycje w produkcji odlewów, nowoczesną myśl techniczną oraz nowoczesne metody zarządzania wznowiono produkcję odlewów z aluminium, brązu i mosiądzu.

Wychodząc naprzeciw potrzebom Naszych Klientów udoskonaliśmy technologię wytwarzania odlewów oraz wprowadziliśmy nowoczesne maszyny i urządzenia gwarantujące wytwarzanie odlewów lepszych jakościowo pod względem struktury i powierzchni.

Łącząc najnowsze osiągnięcia technologiczne z dziedziny doskonalenia jakości produkcji, podnoszenia efektywności pracy oraz dostosowywania się do najwyższych wymagań w zakresie ochrony środowiska naturalnego, Odlewnia Metali "Sowinex" produkuje odlewy o ulepszonych właściwościach.

Nasze tradycje oraz wieloletnie doświadczenie są gwarancją najwyższej jakości produkowanych odlewów.


Działalność firmy obejmuje wykonywanie odlewów ze stopów aluminium i miedzi (mosiądz i brąz) metodą formowania w masach formierskich oraz odlewania kokilowego według obowiązujących norm PN, EN, DIN.

Wykaz stopów odlewniczych według norm PN i DIN


Jesteśmy odlewnią o profilu produkcji jednostkowej, mało i średnioseryjnej o zróżnicowanym asortymencie w zakresie kształtu i masy, która charakteryzuje się dużą trwałością, estetyką oraz niezmiennością parametrów technicznych w skali całej produkcji.
W ramach wielkoseryjnej produkcji wykonujemy odlewy kokilowe.
Jako materiał wyjściowy stosujemy gatunkowe stopy aluminium, miedzi (brązy, mosiądze) dostarczane przez czołowych i renomowanych producentów z branży.
Prowadzimy doradztwo techniczne w zakresie doboru materiałów z których wykonany ma być odlew.

Odlewy dostarczane są w zależności od życzenia klientów w stanie surowym, oczyszczonym, obrobionym.

Gwarantujemy konkurencyjne ceny, wysoką jakość, atrakcyjne terminy realizacji zamówień oraz miłą i fachową obsługę.

Zapraszamy do współpracy. Przygotowaliśmy dla Państwa ciekawe strony o tematyce odlewniczej:

Zachęcamy do zaglądania na strony internetowe, gdzie dowiedzą się Państwo min. o kształtowaniu się wartości wskaźnika materiałowego, Wskaźnika energetycznego, Wskaźnika oceny sytuacji w branży odlewniczej (Foundry Industry Sentiment Indicator )(FISI), o organizowanych wystawach i targach w kraju i za granicą o nowościach w przemyśle odlewniczym i innych informacjach.


Nasi Klienci

  • producenci maszyn i urządzeń dla przemysłu energetycznego
  • producenci maszyn i urządzeń dla przemysłu motoryzacyjnego
  • producenci maszyn i urządzeń dla przemysłu włókienniczego
  • producenci maszyn i urządzeń dla przemysłu rolniczego
  • producenci maszyn i urządzeń dla przemysłu budowlanego
  • producenci maszyn i urządzeń dla przemysłu mleczarskiego i gastronomicznego